Kuid kõigepealt hoiatus

Omale uue ägeda karjääri loomine nõuab 3 kuud järjepidevust ja õppimist.  Vana töökoht võis tähendada kl 9-17 tööl viibimist.  Uus amet - Vabakutseline köögikujundaja - tähendab loovat aja kasutamist.  Vajadusel 3-4 tundi järjest töötamist. 


Köögikujundajate välja õpetamine, nendele vajalike teadmiste jagamine ja töövahenditega varustamine paneb mul silma särama, sest mida rohkem on toredaid köögikujundajaid, seda rohkem on maailmas õnnelikke inimesi.

Marika Minlibajeva

BigApple salongi juhataja

Minu uue köögi kujundamise protsess oli lihtne ja lõbus. Ma armastan selle iga detaili. Hiie on köökide kuninganna. Ta mõtleb läbi kõik üksikasjad ja aitab teid kõigi sammude juures. Kui soovite oma unistuste kööki saada, võtke ühendust Hiiega ja te ei kahetse seda.
Marika Minlibajeva

Mai Uus

Võrust

Unista aga julgelt, küll Hiie oskab su kujutlused ja unistused paberil pildiks kujundada ning ole valmis selleks, et ta lisab sinna omajagu lahendusi, mida sa ei osanud unistadagi. Lausa jahmatav oli see, kui täpselt sai Hiie pihta visioonile, mis mu unistustes oli.

Vabakutseline köögikujundaja loob ise oma töögraafiku ning hinnakirja

Teadmised, mida mina õpetan loovad Sulle tugeva aluse ning võimaldavad kiirelt disainida klientidele praktilisi ja hubaseid kööke. Mida rohkem kätt harjutad, seda kiiremini sa kliente teenindad. Suurem kliendibaas, tähendab ka suuremat sissetulekut. Suurem sissetulek tähendab vähem töötunde. 

SAAME TUTTAVAKS

Mina olen Hiie Härm, köögikujundaja

Köökide kujundamine on olnud minu suurim kirg alates ajast, kui oma elu esimesse korterisse uue köögi disainisin. Köögi kujundamine on kooslust matemaatikast ning kunstist, mõlemad minu lemmik-õppeained koolis. Kuna Eestis otseselt köögidisaini ei õpetata, siis baasteadmised omandasin Londoni Ülikoolis ning Ameerikast tellitud õpikutest. Praktiline tarkus tuli köögisalongis töötades. Kuulun ka Rahvusvahelisse Köögidisainerite Liitu, kuna see pakub pidevalt enesearengu võimalusi. Jätkuvalt lööb mul silm särama, kui saan teha klientidele ilusaid ja praktilisi kööke. Täna olen ma Eesti esimeste köögidisaini e-kursuste autor, köögikujundajate koolitaja, meedias tsiteeritud köögidisaini ekspert, jätkuvalt ka praktiseeriv köögikujundaja. Inspireerin ja julgustan inimesi ise oma kööke kujundama. Kas Sina tahaksid olla ka köögikujundaja?

Aastate jooksul olen kirjutanud kümneid artikleid köögidisaini ja köögitrendide teemal. Vabakutseline köögidisainer on vaba piiravatest kohustustest "hoida" oma firma poole. Täiesti iseseisvana saan ma vabalt jagada kõiki teadmisi köögimaterjalide ja planeerimise kohta. 

Lugejatele köögidisaini info jagamine

Meediaga suhtlemine on ka üks vabakutselise köögikujundaja kohustus. Minu sisemine soov ja vajadus on jagada inimestele nõuandeid ning informatsiooni. Eriti südamelähedaseks on saanud mulle köögitrendide teema. Kogun ligi kuu aega materjale ning siis süstematiseerin ja teen oma blogisse pika artikli järgmise aasta köögitrendide kohta.

Kui meid tabas paar aastat tagasi pandeemia, sain mina südamerahuga oma lapse päevapealt koju jätta. Kõik minu kliendid olid interneti teel ilusti hoitud ja ma sain oma tööd lihtsalt jätkata. Vabakutselise köögikujundajana võin ma töötada just omale sobivatel kellaaegadel, ka öösel. 

Kui saan oma klientidelt pikki ja südamlikke kirju, kuidas mina olen aidanud nende elu paremaks muuta, siis see on lihtsalt imeline tunne. Ma armastan luua ilusaid ja praktilisi kööke ning seda tehes aitan ma paljusid perekondi, kes ise saavad samal ajal teha midagi muud, seda mis nendel silma särama paneb ja elu nauditavaks teeb. Nagu öeldakse - happy wife, happy life. 

Maria Palusalu
Aiakujundaja, kauni aia coach
www.Palusaluaiad.ee

„Aastaid olen järjest vaadanud oma lagunenud kööki, kus uksed uuel ja “parima kvaliteediga” mööblil juba üsna alguses eest kukkusid, punduma hakkasid ja pindade puhastus peaaegu võimatu oli, sest uste materjal oli kuidagi kare. Pikalt võtsin hoogu ja mõtlesin, et kui hakkan uut kööki lõpuks tegema, siis see peab olema kindlasti lihtsasti puhastatav ja oluliselt vastupidavam ja lisaks võiks see olla ka visuaalselt ilusam. See, et uksed hingedelt mõne aasta pärast alla kukuvad, ei olnud okei.


Õnneks saingi eelmisel talvel ühe koolitusel tuttavaks Hiiega, kes juhtumisi on köögikujundaja! Kohe algusest peale hakkasin tema tehtud töid ja lugusid jälgima ja sain väga kiirelt aru, et tema ongi see inimene, kelle kätte võin oma köögi usaldada! Ma ei usaldanud enam “suvalist köögisalongi”, kes meile kümneid aastaid tagasi “supermaterjalidest” praktilise köögi planeeris. Hiie tegevust jälgides sain aru, et tema oskab kujundada meile erapooletu osalisena parima praktilise ja väga kauni lahenduse.

Mõeldud tehtud! Juba emadepäeval tuli Hiiel välja mega hea pakkumine, millest ma ei suutnud ära öelda ja mis ka käiku läks! Hiie tuli mõõtis meie köögi üle ja kujundas väga lühikese aja jooksul valmis kogu köögi. Sest nagu ikka, et kööki sügiseks valmis saada, pidi kevadel planeerimisega kiirelt tegutsema.

Hiie abi köögi planeerimisel ei piirdunud vaid ühe joonise koostamisega. Vaatasime perega mitmeid kordi kujundust üle, et saada parimat tulemust ning Hiie aitas oma kogemuste ja nõuannetega valida parimat lahendust. Samuti oli väga suur abi köögitehnika valikul + Hiie aitas väga palju sobiva köögisalongi leidmisel ja pakkumise võtmisel. Oma kiire elutempo juures oleks mul endal läinud väga palju kauem aega, et võtta salongidelt pakkumisi, otsida sobiva suuruse ja võimsusega köögitehnikat, valida sobivaid materjale, sahtlisüsteeme, segisteid……ning seejuures olla kindel, et valik on nüüd ka päriselt õige ja sobiv! Hiie andis mulle täieliku kindluse, et see lahendus, mille saan, ka päriselt hiljem toimib!

Täna tean, milline mu köök tuleb ja kujutan täpselt ette, kus miski asub ja kuidas see välja nägema hakkab. Ootan rõõmuga uue köögi valmimist ja selle kasutamist! Hiiega koostöö on olnud väga professionaalne ja Hiie on oma ala tõeline ekspert! Lisaks sellele oskab ta väga hästi teistele õpetada ja lahti seletada, mis toimib, mis mitte ja mis vahe on mingitel cargodel või tahvlitel.

Julgen Hiie teenuseid ja koolitusi soovitada kõigile, kes endale uut kööki kavandavad või seda ala ise lähemalt tundma õppida soovivad! „

See kursus baseerub ...

12-nel tugeval baasmoodulil PLUSS  spetsiaalne MAGIC BOX, köögikujundajale nii vajalike töövahendite ja materjalide kataloogidega

“Ma olen siiralt võlutud. Sinu videod koondavad kõik vajalikud nüansid (ja rohkemgi veel) nii loogiliselt, hästi ja arusaadavalt ühte kokku. See on tõeline kingitus kõigile!”

Piret Uuli

“Toimus Ananke köögisalongide töötajatele köögikujundaja Hiie Härmi koolituspäev. Koolitus oli väga sisurohke ja põnev, sest Hiie ise on nii positiivse suhtumise ja laia silmaringiga koolitaja.”

Rita Liiva, OÜ Ananke

“Kell on varsti 02 aga ma pidin kõik Teie Köögikujunduse ABC videod ära vaatama. Nii lihtsasti ja toredasti räägitud, et mul kohe kadus see hirm, et ma ei saa ise selle köögi kujundamisega hakkama. Suur suur aitäh!”

Eg Ne

“Vaatasin Sinu videod läbi ja sain palju praktilisi nõuandeid, uusi teadmisi, tähelepanekuid ning ideid. Nii äge!!!! Kel kunagi pole sel alal kokkupuudet olnud ja nüüd seda soovib, siis julgelt soovitan oma ala parimat - Hiie õpetusi vaadata ja nõu küsida. ”

Sirje Press

“Mulle meeldis, et on lühikesed videod etappide kaupa. Hästi positiivses võtmes on loeng ja tekitab suurt huvi neid teadmisi saada. Aitäh!”

Ester Taur

“Lisaks köögitarkustele ka suurepäraselt ülesehitatud kursuste süsteem Thinkific keskkonnas. ”

Kristel Vihman

“Oi, kuidas ma armastan seda, kui lihtsalt ja mittespetsialistile arusaadavalt Sa asjadest räägid.”

Maria Kristina Mõõk

Hinnas sisaldub:

 • 12 mooduliga online kursus (järelvaadatav 365 päeva)
 • kontroll-küsimused õpitud kinnistamiseks
 • praktilised ülesanded iga mooduli juures
 • kinnine tugigrupp
 • 12 x tugikõnet minuga grupis
 • igale lõpetanule diplom

BOONUSTEST MA RÄÄGIN VIDEOS

LIHTSALT VAJUTA IKOONILE

Mida kliendid räägivad

“Hiie teadmised köökide kohta on pahvikslöövad ja tema kohusetunne ja pühendumus esmaklassilised.”

Heidi Plumberg

“On näha, et inimene on oma ala professionaal ja teeb oma tööd hingega. Kõik detailid said läbi mõeldud.”

Annika Kärner

“Hiie on väga andekas ja professionaalne köögikujundaja, kes arvestab kliendi soovide ja maja interjööriga. Ta pakub välja ja seletab erinevate materjalide plusse ja miinuseid ning aitab luua hubase ja funktsionaalse köögi.”

Enelin Kiisla

“Minu esimene mulje Hiie kohta oli sära - sära silmades - tohutu tahe ja nägemus midagi ilusat luua. Minu köögi puhul oli tegemist pea ilmvõimatu projektiga. Oma silmis visiooni ma ei näinud aga Hiie nägi seda kohe. Tema suured tugevused köögikujundajana on personaalne suhtumine, põhjalik ettevalmistus ning realistlik ja väga kena köögijooniste tulemus. ”

Liis Sepp

“Hiie on köökide kuninganna. Ta mõtleb läbi kõik üksikasjad ja aitab Sind iga sammu juures. ”

Marika Minlibajeva

“Kui me esialgu ei teadnud isegi millest alustada, siis Hiiel oli vaid hopsti! kõik paika loksutada ja tuligi täpselt nii nagu ma "vaimusilmas" nägin. Magic, ma ütlen :)”

Anna-Liisa

“Esimene kokkupuude köögi disainimisega ja 100% positiivne. Professionaalne, põhjalik, paindlik, lahendustele suunatud, kliendikeskne, sõbralik. Soovitan julgelt. ”

Lea Piirisalu

Kursuse lõpetanu oskab:

  - mõõta kliendi kööki ja lugeda teiste mõõdetud jooniseid

  - valida sobilikud kapimoodulid, arvestada mõõte, kasutada õigeid sahtlibokse, eristada nurgakappe ning arvestada nende mõõtudega

  - teab ja tunneb köögitehnika plusse ning miinuseid, oskab soovitada kliendile sobivaima tehnika, arvestab vajalike mõõtudega, suunab klienti tema valikutes

  - leiab sobivaima cargo või hoiusüsteemi, teab mõõte ning valikuid

  - tunneb kõiki peamisi köögimööbli materjale, oskab tuua välja head ja vead ning aitab kliendile leida sobivaimad tooted

  - teab ja planeerib kööki nii töövalgustuse, kui meeleoluvalgustuse

  - lähtudes omandatud disaini printsiipidest kujundab ruumile ning kliendile sobivaima visuaalse lahenduse

  - oskab käsitseda 3D joonestusprogrammi kiirelt ning teadlikult, saadab kliendile 3D pildid ja 36+0 panoraamvaate, lisaks korrektselt mõõdistatud joonised

  - juhindub köögi planeerimisel alati kliendist ja tema ruumist ning leiab lahenduse igale keerulisele olukorrale planeerides parima võimaliku lahenduse

  - teab kuidas kliendiga ühist keelt leida ning oskab suunavate küsimustega aru saada kliendi disaini jm eelistustest; saab hakkama ka kõige raskemate klientidega

  - on loonud omale sobivaimad süsteemid kliendisuhtluse ja disaineri tööde hoiustamiseks

Kursus on köögisalongide poolt heaks kiidetud

Võimalus kandideeride tööle köögisalongidesse (vabade töökohtade olemasolul)

See on Sulle, kui ...

 • Sulle meeldib kööke kujundada ning sa tahad, et see on Sinu TÖÖ

 • Sa armastad arvutiga töötamist ja ühtlasi ka inimestega suhtlemist

 • Soovid ise otsustada oma vaba aja ning tegemiste üle

Sul tekkis veel küsimusi?

POLE PROBLEEMI, MUL ON VASTUSED JUBA OLEMAS :)

 • Kas ma saan kohe kursust vaatama hakata?

  Kursus alustab septembris ja igal nädalal avaneb õppimiseks 1 moodul. See on selleks, et Sa jõuaksid olla ilusti ree peal ning ka praktilised ülesanded kaasa teha.

 • Kui kaua aega mul on seda kursust vaadata?

  Kursus on avatud Sulle täpselt 1 aasta ostmise hetkest alates.

 • Kas ma saan arve firmale?

  Jah, muidugi. Kirjuta mulle [email protected] ja ütle, mis firma nimele sa arvet soovid.

 • Mul on siiski küsimusi, millele ma ei saanud vastust. Kuidas ma saan ühendust?

  Sul on veel küsimusi? Pole probleemi :) Saad minuga ühendust e-maili teel [email protected] ja ma vastan rõõmuga kõikidele küsimustele.